Dallime mes rishikimeve të "Universiteti i Vlorës "Ismail Qemali""

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Eruanno zhvendosi faqen Ismail Qemali (universitet) tek Universiteti i Vlorës "Ismail Qemali": me duket se titulli "Ismail Qemali (universitet)" eshte me i pershtatshem si emer percjelles)
No edit summary
{{cung}}
{{Universitet
|emri = Universiteti i Vlorës</br> "Ismail Qemali"
|emri i pamjes = UV.jpg
|moto = ''Virtus, Scientia, Veritas
|logo = logo_uv.jpg
}}
 
'''Universiteti i Vlores''' u krijua në [[1994]] si Universitet Teknologjik i Vlorës. Sot ka rreth 5 000 studentë në programe të ndryshme me dhe pa shkëputje nga puna. Është universiteti i dytë për nga madhësia në Shqipëri.
 
* Nonda Varfi
* Ethem Lika
 
{{cung}}
 
[[Kategoria:Universitete në Shqipëri]]
90

edits