Dallime mes rishikimeve të "Auvernia"

12 bytes removed ,  6 vjet më parë
v
WP:CHECKWIKI error fixes using AWB (12006)
No edit summary
v (WP:CHECKWIKI error fixes using AWB (12006))
}}
 
'''Auvernia''' ([[Gjuha frënge|frën]]:Auvergne) është një [[Rajonet e Francës|rajon administrativ]] i [[ Franca|Francës]]. Gjendet në qendër të [[Franca|Francës]] dhe të [[Masivi qendrorë|Masivit qendrorë]]. Rajoni përbëhet nga katër departamente, prefktura dhe qyteti më i madh i rajonit është [[Clermont-Ferrand]].
 
 
== Etimologjia ==
{{...}}<!--
-->
 
 
 
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{en icon}} [http://www.france.fr/regions-et-metropoles/auvergne-au-coeur-de-la-nature Auvernia në Francë.com faqe zyrtare e shtetit të Francës]
 
{{Stampa:Rajonet e Francës}}
 
{{Stampa:Rajonet e Francës}}
[[Kategoria:Auvernia| ]]