Ndryshimi mes inspektimeve të "Minareja"

32 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
[[Skeda:Minaret Kocatepe.jpg|thumbparapamje|250px|Minareja ([[Xhamia e Koxhatepes|Xhamia e Koxhatepës]][[Ankaraja]] / Turqi)]]
 
'''Minareja''' është pjesa e ngritur në një lartësi të dalluar dhe të dukshme e [[xhamia|xhamisë]]. Kjo pjesë e gritur e cila njihet si minare thekshëm dallohet nga pjesa tjetër e objektit të xhamisë duke bartur rolin e identifikuesit të objektit të caktuar si xhami, duke shikuar nga jashtë objekti.
12

edits