Ndryshimi mes inspektimeve të "The Incredibles"

ska përmbledhje të redaktimeve
}}
 
'''Fantastikët''' (Titulli origjinal: '''The Incredibles''') është një [[film animuar]] të [[Filmstudio|studios]] [[Pixar]], që është shfaqur në vitin {{F|2004}}. Filmi transmetuar në [[Çufo]].
 
Fantastikët është një film vizatimor amerikan i cili është prodhuar në vitin 2004 kompjuter-animuar komedi superhero shkruar dhe drejtuar nga Brad Bird dhe u lirua nga Walt Disney Pictures. Ishte filmi i gjashtë i prodhuar nga Pixar Animation Studios. Titulli i filmit është emri i një familje e superheronjëve cilët janë të detyruar për të fshehur pushtetin e tyre dhe të jetojnë një jetë të qetë periferike. Dëshira e zotit pabesueshme për të ndihmuar njerëzit tërheq të gjithë familjen në një betejë me një shejtan i keq dhe robot tij vrasës. Bird, i cili ishte drejtor i parë jashtë Pixar-së, zhvilluar filmin si një zgjatje e 1960 librave komik dhe filma spiun nga djalëri të tij dhe në jetën personale familjare. Ai e ngriti kampin e filmit të Pixar pas zhgënjimin biletari e funksion të tij të parë, Iron Giant (1999), dhe kryhet mbi shumë të stafit të tij për të zhvilluar Incredibles.