Ndryshimi mes inspektimeve të "Frederiku i Madh"

No change in size ,  4 vjet më parë
Fixed typo
(Fixed typo)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular
(Fixed typo)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular
 
[[Kategoria:Prusi]]
frederikuFrederiku i madh eshte konsideruar si nje prej monarkeve me te arsimuar dhe te kulturuar te shekullit 18-te. Ai synonte per nje konceptim te ri te shtetit dhe mardhenieve me shtetasit. Sipas tij shteti duhej te ishte ne sherbim te shtetasve, ndersa shtetasit sa me te perkushtuar ndaj shtetit. Vete frederiku e konsideronte veten si "sherbetorin e pare te shtetit"
Anonymous user