Ndryshimi mes inspektimeve të "Jakobstad"

40 bytes removed ,  4 vjet më parë
v
- stampa coords (duplicate), hoqa: {{Coord|63|40|N|022|42|E|display=title}} duke përdorur AWB
(vendosa koordinata)
v (- stampa coords (duplicate), hoqa: {{Coord|63|40|N|022|42|E|display=title}} duke përdorur AWB)
|Provinca = [[Finlanda Perëndimore]]
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 396.25<ref name="total_area">{{Cite web |url= http://www.maanmittauslaitos.fi/sites/default/files/pinta-alat_2011_kunnannimenmukaan.xls |title= Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011 |accessdate= 9 mars 2011 |publisher= Land Survey of Finland |format= PDF |language= Finlandisht, Suedisht}} </ref>
|Popullsia = 19,562 <ref name="population_count">{{Cite web |url=http://vrk.fi/default.aspx?docid=8843&site=3&id=0|title=VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015|publisher=Population Register Center of Finland|language=Finlandisht, Suedisht|accessdate=17 korrik 2015}}</ref>
|Dendësia = 221.52
* [http://www.jakobsdagar.multi.fi/ Jakobs Dagar]
* [http://sikurimuseo.fi/ Chicorymuseum] - Chicorymuseum
 
 
{{Ostrobothnia}}
 
{{Finlanda-cung}}
[[Kategoria:Qytete në Finlandë|Jakobstad]]
[[Kategoria:Komunat e Ostrobothnias]]
 
{{Coord|63|40|N|022|42|E|display=title}}
 
{{Finlanda-cung}}
37.617

edits