Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Skraparit"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(U kthye versioni 1691891 i bërë nga 78.250.11.241 (diskutimet))
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular
'''Rrethi i Skraparit''' është njëri nga [[Rrethet e Shqipërisë|36-të rrethet]] e [[Shqipëria|Shqipërisë]] dhe gjendet në [[Qarku i Beratit|Qarkun e Beratit]]. Rrethi i Skraparit ka 34.613 banorë (sipas [[2010|2011]]) dhe një sipërfaqe prej 775 km² me kryeqendër [[Çorovoda|Çorovodën]].
 
Iljas Kadiasi Zhepa!! 🇦🇱Fisi me mbiemer Ducellari, nje nga fiset me te vjetra ne Skrapar ( Corovode ) [[Iljaz Ducellari]]🇦🇱
Iljas Kadiasi Zhepa!!
 
== Ndarja administrative ==
Anonymous user