Ndryshimi mes inspektimeve të "1864"

4 bytes removed ,  3 vjet më parë
përmirësime teknike duke përdorur AWB
v (Bot: Migrating 138 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7704 (translate me))
(përmirësime teknike duke përdorur AWB)
 
== Ngjarje ==
 
 
== Lindje ==
* [[Abdi Toptani]], veprimtar i çështjes kombëtare, prijës çetash, [[Nënshkruesit e Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë|firmëtar]] i [[Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë|Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë]] dhe ministër Financash në qeverinë e parë, pjesëtar i Këshillit të Naltë dalur nga [[Kongresi i Lushnjës]].
* [[Isa Boletini]], luftëtar shqiptar (Vdiq më [[1916]]).
 
 
 
== Vdekje ==
 
 
<!--Kategorizimi dhe ndërwiki-->
37.617

edits