Ndryshimi mes inspektimeve të "Klubet shqiptare të futbollit në kompeticionet evropiane"

përmirësime teknike, zëvendësova: Mars → mars duke përdorur AWB
(përmirësime teknike, zëvendësova: Mars → mars duke përdorur AWB)
 
Kjo faqe përmban rezultatet e paraqitjeve të '''Klubeve shqiptare në turnetë zyrtare Europiane'''. Këto përfshijnë [[Liga e Kampioneve|Ligën e Kampioneve]], [[Kupa e Kupave|Kupën e Kupave]], [[Kupa UEFA|Kupën UEFA]], [[Liga e Europës|Ligën e Europës]] dhe [[Kupa Intertoto|Kupën Intertoto]].
Filloi në sezonin 1962-63 me pjesëmarrjen e [[FK Partizani]] në [[Kupën Europiane]] (sot Liga e Kampioneve)
|1R
|{{flagicon|FRA}}
|[[Olympique de Marseillemarseille]]
|0-0
|1-5
37.617

edits