Dallime mes rishikimeve të "Koichi Yamadera"

përmirësime teknike, zëvendësova: Qershor → qershor (2) duke përdorur AWB
(përmirësime teknike, zëvendësova: Qershor → qershor (2) duke përdorur AWB)
| titulli =
| emri i vërtetë =
| ditëlindja = [[17 Qershorqershor]], [[1961]]
| vendlindja = [[Miyagi]]
| ditëvdekja =
| webfaqja =
}}
'''Koichi Yamadera''' (山寺 宏一 Yamadera Kōichi) ka lindur me [[17 Qershorqershor]] [[1961]] në Miyagi, [[Japoni]]. Është një aktor dhe dublues japonez ([[seiyū]]).
 
== Filmografia ==
* Talking Head (Ōtsuka)
* The Uchōten Hotel (Dabudabu the Duck (voice))
* Yatterman (Narration, Yatter-Wan (voice), Odatebuta (voice))
 
== Lidhje të jashtme ==
37.617

edits