Dallime mes rishikimeve të "Syri"

66 bytes added ,  4 vjet më parë
semundjet e syrit pasojat
(keshilla)
(semundjet e syrit pasojat)
 
Simptomet tipike janë të djegurit dhe kruarja e syve, dhembja dhe ndjenja e pluhurit në sy si dhe ndjeshmëria ndaj dritës.
Nëse nuk mjekohet me kohë, atëherë mund të shkaktoje çrregullime të korneas, dhe si pasojë dobësimin e të parit,e mund te arrrije deri aty ku mund te humbet shikimi fare(verbim).
 
Në vijim disa këshilla për ata, që vuajnë nga kjo sëmundje :
Anonymous user