Dallime mes rishikimeve të "1 Maj"

15.781 bytes removed ,  5 vjet më parë
Faqja u zëvendësua me ''''Elfi Gordon''' '''Elfi Gordon 2''' '''Elfi Gordon 1''' '''Elfi Gordon''' '''Elfi Gordon''' '''Elfi Gordon 1''' '''Elfi Gordon 2''' '''Elfi Gordon 2''' '''Gord...'
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
(Faqja u zëvendësua me ''''Elfi Gordon''' '''Elfi Gordon 2''' '''Elfi Gordon 1''' '''Elfi Gordon''' '''Elfi Gordon''' '''Elfi Gordon 1''' '''Elfi Gordon 2''' '''Elfi Gordon 2''' '''Gord...')
'''Elfi Gordon'''
Bang Bang
 
'''Elfi Gordon 2'''
2007-2016 {{Tabelamuajve}}
Cufo
 
'''Elfi Gordon 1'''
2007-2016
 
'''Elfi Gordon'''
{{Muaj 31|prill|maj|qershor}}
 
'''Elfi Gordon'''
== Serial ==
 
* '''TomiElfi dheGordon Xherri1'''
* '''Bob Ndërtuesi'''
* '''Herri dhe dinosaurët'''
* '''Qyteti i Kërminjve'''
* '''Gjurmët e Blusë'''
* '''Aventurat e reja të Uini Puh'''
* '''Miqtë e mi Tigri dhe Puh'''
* '''Aventurat e Miushit Miki'''
* '''Klubi i Miushit Miki'''
 
* '''ÇagingtonElfi Gordon 2'''
* '''Shkencëtari i vogël Sid'''
* '''Çarli dhe Lola'''
* '''Sfungjerbob Pantallonkatrori'''
* '''Ponin tim të vogël'''
* '''Qenushi Kliford'''
* '''Të bëhesh i egër'''
* '''Pufët'''
* '''Hamtaro'''
* '''Mirmo'''
* '''Gordon, elfi kopshtar'''
* '''Qenushi Kiper'''
* '''Sirenat Gazmore'''
* '''Dora Eksploruesja'''
* '''Skuadra Umizumi'''
* '''Ajnshtajnët e vegjël'''
* '''Arushët kujdestarë'''
* '''Animaniakët'''
* '''Ariu në shtëpinë e madhe blu'''
* '''Barni dhe miqtë'''
* '''Arinjtë Gami'''
* '''Familja Spageti'''
* '''Udi Qukapiku'''
* '''Xhoni Bravo'''
* '''Aventurat e Xhimi Neutron'''
* '''Planeti Shin'''
* '''Fëmija i Hekurt'''
* '''Super Bualli'''
* '''Alvini dhe Fytyrketrushët'''
* '''Aventurat e Sirenës së Vogël'''
* '''Popei Marinari'''
* '''Kllouni Kiri'''
* '''Stjuarti i Vogël'''
* '''Skubi-Du!'''
* '''P'''ërshëndetje Kai-Len
* '''Karamelet Magjike të Lilit'''
* '''Milo'''
* '''Pokojo'''
* '''Pingu'''
* '''Postjeri Pat'''
* '''Çamarrokët e Kopshtit'''
* '''Enxhi Benxhi'''
* '''Iriqi Sonik'''
* '''Legjenda e Borëbardhës'''
* '''Taz Mania'''
* '''Misteret e Tuitit dhe Silvesterit'''
* '''Pantera Rozë'''
* '''Lunatikët'''
* '''Princesha Sheherezade'''
* '''Gumëzhima Megi'''
* '''Jeta e një Roboti Adoleshent'''
* '''Skuadra Majna'''
* '''Dragoi Amerikan Xhek Long'''
* '''Deni Fantazma'''
* '''Çarli Braun dhe shfaqja e Snupit'''
* '''Keni Peshkaqeni'''
* '''Ekarti'''
* '''Barbi'''
* '''Derrkucja Pepa'''
* '''Zogu Vrapues'''
* '''Reni dhe Stimpi'''
* '''Kastorët e Zemëruar'''
* '''Kripto Superqeni'''
* '''Maçoku QenIridela'''
* '''Mitqtë e Engjëllit'''
* '''Përbindëdha dhe Piratë'''
* '''Kërcimtarët e Qiellit'''
* '''W.i.t.c.h. LuftDagusëtaret Mbrojtëse'''
* XHEKU DHE PIRATET E ISHULLIT
* '''Toatlisht SpiuneKim Possible'''
* '''Luftëtarja e Hënës'''
* '''Oli dhe Benxhi'''
* '''Sferat e Dragoit'''
* '''Sheqerka, Zana e vogël e dëborës'''
* '''Kabutoborg'''
* '''Tigri Magjik'''
* '''Familja Flinston'''
* '''Tomi dhe Xherri 123'''
* Shimpanzetë e Hapsirës
* '''Xhejsoni dhe HeHe-Mans''' '''ronjtë e malit Olimp'''
* '''Përshëndetje Spenki'''
* '''Njeriu i Hekurt'''
* '''Njeriu Merimangë'''
* '''Skuadra e Drejtësisë'''
* '''Atom, një skuadër në aksion'''
* '''Breshkat Adoleshente Ninxha'''
* '''Tomi dhe Xherri 123 123'''
* Shfaqja e Tomit dhe Xherrit
* '''Binjakët e Fatit'''
* '''Transformuesit Prime'''
* '''Mia dhe Shiro'''
* '''Futbolli Galaktik'''
* '''Roboti Astro'''
* '''Taku dhe Fuqia e Juju'''
* '''Lady Oscar'''
* '''Naruto'''
* '''Lupen'''
* '''Akualuna'''
* '''Detektivi Konan'''
* '''Piratët e Vegjël'''
* '''Titanët e Rinj'''
* '''Samurai'''
* '''Dragon Ball Z fukatzu jo Frizat'''
* '''Barbi dhe Mia e saj'''
* '''Libri i Pooh im Miqtë Tigger dhe Pooh - Një Krishtlie Un Talen'''
* '''Super Mario dhe Kapiteni N'''
* '''Emilia e Hënës së Re'''
* '''Lokomotiva Tomas dhe shokët e tij'''
* '''Sofia e Parë'''
* '''Troni Kryengritja'''
* '''Kabutoborg'''
* '''Dora Eksploruesja'''
* Film
 
'''Elfi Gordon 2'''
* '''Borëbardha dhe shtatë xhuxhët.'''
* '''Hirushja'''
* '''Hirushja 2, Ëndrrat bëhen realitet'''
* '''Sirena e Vogël 1'''
* '''Sirena e Vogël 2, Kthim në thellësi'''
* '''Sirena e Vogël 3, Fillimi i Arielit'''
* '''E Bukura dhe Bisha'''
* '''Aladini'''
* '''Aladini, Kthimi i Xhafarit'''
* '''Aladini dhe Mbreti i Hajdutëve'''
* '''Përrallat Magjike'''
* '''Mulan 1'''
* '''Mulan 2'''
* '''Pokahontas 1'''
* '''Pokahontas 2'''
* '''Rapanzëll'''
* '''Rebelja'''
* '''Trili'''
* '''Trili dhe Thesari i Humbur'''
* '''Trili dhe Shpëtimi i Madh'''
* '''Trili dhe Sekreti i Krahëve'''
* '''Anastasia'''
* '''Gishtëza'''
* '''Herkuli'''
* '''Tarzani 1'''
* '''Tarzani 2'''
* '''Tarzani dhe Xhejni'''
* '''Mbreti Luan 1'''
* '''Mbreti Luan 2, Mbretëria e Simbës'''
* '''Mbreti Luan 3, Hakuna Matata'''
* '''Për pushime me Timonin dhe Pumbën'''
* '''Për darkë me Timonin dhe Pumbën'''
* '''Kurrizoja i Notre Damit 1'''
* '''Kurrizoja i Notre Damit 2'''
* '''Piter Pan 1'''
* '''Piter Pan 2, Kthim n ishullin Kurrkund'''
* '''101 Dalmatët 1'''
* '''101 Dalmatët 2, Aventura e Peçit në Londër'''
* '''Lili dhe Endacaku'''
* '''Lili dhe Endacaku 2, Qenushi Rebel'''
* '''Dhelpra dhe Qeni 1'''
* '''Dhelpra dhe Qeni 2'''
* '''Vëllai Ari 1'''
* '''Vëllai Ari 2'''
* '''Lilo dhe Stiç 1'''
* '''Liroi dhe Stiç 2'''
* '''Bambi 1'''
* '''Bambi 2'''
* '''Çmenduritë e reja të Perandorit 1'''
* '''Çmenduritë e reja të Perandorit 2'''
* '''Atlantis, Mbretëria e Humbur'''
* '''Atlantis, Kthimi i Milos'''
* '''Libri i Xhunglës 1'''
* '''Libri i Xhunglës 2'''
* '''Bernardi dhe Bianka në Tokën e Kangurëve'''
* '''Pinoku'''
* '''Liza në Botën e Çudirave'''
* '''Dumbo'''
* '''Robin Hud'''
* '''Kazani i Zi'''
* '''Shpata në Gur'''
* '''Shpata magjike Ekskalibur'''
* '''Planeti i Thesarit'''
* '''Oliveri dhe shokët'''
* '''Macet Aristokrate'''
* '''Shtëpia në Fermë'''
* '''Bazil, Miu Detektiv'''
* '''Sekretet e Nimit 1'''
* '''Sekretet e Nimit 2'''
* '''Rrjeta e Sharlotës'''
* '''Aventurat e Uillburit'''
* '''Një Përrallë Amerikane 1'''
* '''Një Përrallë Amerikane 2, Faivëlli shkon në Perëndim'''
* '''Një Përrallë Amerikane 3, Thesari i ishullit Manhatan'''
* '''Balto 1'''
* '''Balto 2'''
* '''Balto 3'''
* '''Princesha Mjellmë 1'''
* '''Princesha Mjellmë 2'''
* '''Princesha Mjellmë 3'''
* '''Krishtlindjet e Princeshës Mjellmë'''
* '''Trompa e mjellmës'''
* '''Të gjithë qentë 1'''
* '''Të gjithë qentë 2'''
*'''Të gjithë qentë 3'''
* '''Fern Gali 1'''
* '''Fern Gali 2'''
* '''Mbreti dhe çarli'''
* '''Karlsoni mbi Çati'''
* '''Bartok Madhështori'''
* '''Pinguini dhe Guraleci'''
* '''Një xhuxh në parkun qendror'''
* '''Edi dhe banda e diellit'''
* '''Toka para kohërave 1'''
* '''Toka para kohërave 2'''
* '''Toka para kohërave 3'''
* '''Toka para kohërave 4'''
* '''Toka para kohërave 5'''
* '''Toka para kohërave 6'''
* '''Bebet Bratz'''
* '''Bebet Bratz shpëtojnë Krishtlindjet'''
* '''Bratz, Mbrëmje shoqesh'''
* '''Bota e Polit'''
* '''Sfungjerbob Pantallonkatrori'''
* '''Finias dhe Ferb në një Dimension tjetër'''
* '''Film për Familjen Praud'''
* '''Barbi dhe Arrëthyesi'''
* nav
* '''Barbi Gishtëza'''
* '''Barbi dhe Shkolla e Princeshave'''
* '''Barbi Një Krisht''' '''lindje e Përkryer 1'''
* '''Barbi Një Histori Sirene 2'''
* '''Barbi e Liqenit të mjellmave'''
* '''Barbi Princesha dhe e Varfëra'''
* '''Barbi në Feritopia'''
* '''Barbi dhe Magjia e Pegasusit'''
* '''Ditari i Barbit'''
* '''Barbi Një Përrallë Mode'''
* '''Barbi dhe Sekreti i Za'''
* '''Barbi dhe 12 Princeshat Balerina'''
* '''Barbi Princesha e ishullit të humbur'''
* '''Barbi Mariposa'''
* '''Barbi dhe Kështjella e Diamanteve'''
* '''Barbi dhe Këngët e Krishtlindjeve'''
* '''Barbi Princesha dhe Popstari'''
* '''Barbi me Këpucë Rozë'''
* '''Barbi Mariposa dhe Zana Princeshë'''
* '''Barbi dhe Motrat e saj në një Përrallë Kuajsh'''
* '''Barbi Princesha e Perlave'''
* '''Na ishin njëherë Krishtlindjet'''
* '''Miushët gjatë Krishtlindjeve'''
* '''Tre Musketjerët'''
* '''Miki dhe Fasulja Magjike'''
* '''Arrat e Mikit'''
* '''Histori të ëmbla'''
* '''Shfaqja e Gufit'''
* '''Xhaxha Patoku dhe Llamba magjike'''
* '''Arushi Puh, aventura më e re'''
* '''Aventurat e shumta të Arushit Puh'''
* '''Shfaqja me maska e Arushit Puh'''
* '''Historia e Derrkucit'''
* '''Filmi i Tigrit'''
* '''Miqtë e mi Tigri dhe Puh, Krishtlindje prej Super-Detektivësh'''
* '''Bolt'''
* '''Rio 1'''
* '''Rio 2'''
* '''Lart'''
* '''Mendjemadhi'''
* '''Përbindëshat kundër Alienve'''
* '''Një Përbindësh në Paris'''
* '''Si të zbutësh një Dragua'''
* '''Shfaqja e Bletës'''
* '''Hotel Transilvania'''
* '''Qofte nga Retë'''
* '''Unë Shpirtkeqi'''
* '''Shrek 1'''
* '''Shrek 2'''
* '''Shrek 3'''
* '''Përgjithmonë Shrek'''
* '''Krishtlindjet e Shrekut'''
* '''Epoka e Akullnajave 1'''
* '''Epoka e Akullnajave 2'''
* '''Epoka e Akullnajave 3'''
* '''Epoka e Akullnajave 4'''
* '''Madagaskar 1'''
* '''Madagaskar 2'''
* '''Madagaskar 3'''
* '''Stina e Gjuetisë 1'''
* '''Stina e Gjuetisë 2'''
* '''Stina e Gjuetisë 3'''
* '''Bota e Lodrave 1'''
* '''Bota e Lodrave 2'''
* '''Bota e Lodrave 3'''
* '''Baz Vitdrita i Kofmandës Yjore'''
* '''Kung Fu Panda 1'''
* '''Kung Fu Panda 2'''
* '''Makinat 1'''
* '''Makinat 2'''
* '''Qenushi Kiper'''
* '''Shimpanzetë e Hapsirës 1'''
* '''Shimpanzetë e Hapsirës 2'''
* '''Këmbë të lutmura 1'''
* '''Këmbë të lutmura 2'''
* '''Komploti i Kësulëkuqes 1'''
* '''Komploti i Kësulëkuqes 2'''
* '''Udhëtimi i mrekullueshëm i Semit 1'''
* '''Udhëtimi i mrekullueshëm i Semit 2'''
* '''Hirushja dhe 007 xhuxhët'''
* '''Borëbardha dhe 007 xhuxhët'''
* '''Legjenda e Rojtarëve, Mbretëria e Gaholës'''
* '''Zambezia'''
* '''Hortoni dhe njerëzit e vegjël'''
* '''Loraksi'''
* '''Piratët, një aventurë e çmendur'''
* '''Në kërkim të Nemos'''
* '''Përbindëshat'''
* '''Fantastikët'''
* '''Rrëfenjë Peshkaqenësh'''
* '''Alfa dhe Omega'''
* '''Romeo dhe Zhulieta'''
* '''Njomeo dhe Zhulieta'''
* '''Krishtlindja e Arturit'''
* '''Rrëfenja e Desperos'''
* '''Ratatui'''
* '''Planeti 51'''
* '''Uoll-I'''
* '''Karuseli Magjik'''
* '''Bashkimi i kafshëve'''
* '''Rango'''
* '''Takim me Robinsonët'''
* '''Përtej Gardhit'''
* '''Maçoku me Çizme'''
* '''Natyra e Egër'''
* '''Heroi i të gjithëve'''
* '''Milingona Kokëshkëmb'''
* '''Jeta e një Milingone'''
* '''Barriera Koralore'''
* '''9'''
* '''Në Kërkim të Zuzu-së'''
* '''Breshka kundër Lepurit'''
* '''Fantastiku Z. Dhelpër'''
* '''Tre Derra dhe një Bebe'''
* '''Valiant, Heroi me pupla'''
* '''Qeni i rrugëve Romeo'''
* '''Niko dhe rruga pë tek Yjet'''
* '''Rudolfi me hundë të kuqe'''
* '''Xhuxha si Birila'''
* '''Xhuxhi i Lumtur'''
* '''Kasperi'''
* '''Garfildi 1'''
* '''Garfildi 2, Përralla e dy Maçokëve'''
* '''Garfildi në Botën e Vërtetë'''
* '''Garfildi dhe Skuadra e Kafshëve'''
* '''Bota e Sërfit'''
* '''I përthithur tutje'''
* '''Igor Kurrizoja'''
* '''Pinoku në vitin 3000'''
* '''Arratisja e Pulave'''
* '''Uollejs dhe Gromit, Mallkimi i Njeriut Lepur'''
* '''Sinbadi, Legjenda e heroit të shtatë Detrave'''
* '''Spirit, Kali i egër'''
* '''Rruga për në El Dorado'''
* '''Princi i Egjiptit'''
* '''Roboti Astro'''
* '''Fatlumi Luk 1'''
* '''Fatlumi Luk 2'''
*'''Elfi Gordon 1'''
*'''Elfi Gordon 2'''
* '''Breshkat Adoleshente Ninxha'''
* '''Skuadra e Drejtësisë, Dënimi'''
* '''Skuadra e Drejtësisë, Kriza e dy Botëve'''
* '''All Star Superman'''
* '''Supermeni kundë Elitës'''
* '''Batman kundër Drakulës'''
* '''Batman, Misteri i Batwoman'''
* '''Batman nën Kapuçin e Kuq'''
* '''Feneri i Gjelbër'''
* '''Njeriu Merimangë 1'''
* '''Njeriu Merimangë 2'''
* '''Hulku'''
* '''He-Man dhe Sekreti i Shpatës'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
*'''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Skubi-Du! dhe Harlem Globtrotersat'''
* '''Skubi-Du! dhe Njeriu Ujk'''
* '''Skubi-Du! Netët Arabe'''
* '''Skubi-Du! dhe Legjenda e Vampirit'''
* '''Skubi-Du! dhe Përbindëshi i Meksikës'''
* '''Skubi-Du! dhe Përbindëshi i Liqenit'''
* '''Aloha Skubi-Du!'''
* '''Skubi-Du! Ku është Mumja ime?'''
* '''Qetësohu Skubi-Du!'''
* '''Skubi-Du! dhe Mbreti Goblin'''
* '''Skubi-Du! dhe Shpata e Samurait'''
* '''Skubi-Du! dhe Robotët'''
* '''Skubi-Du! Abrakadabra'''
* '''Skubi-Du! Kampi i Frikës'''
* '''Skubi-Du! Legjenda e Fantosaurit'''
* '''Sofia e Parë, Na ishte njëherë një Princeshë'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Erdhi Pranvera për Luleshtrydhen'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Gëzuar Krishtlindjet'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Mistere nën Dritën e Hënës'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Të Lumtur Përgjithmonë'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Ëndrra të Këndshme'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Aventurat e Luleshtrydhes'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Përtej Kufijve'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Princesha e Festivalit të Kokrrave'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Balloja e Luleshtrydheve Vezulluese'''
* '''Aventura e Çipmankëve'''
* '''Alvini dhe Ketrushët takojnë Njeriun Ujk'''
* '''Alvini dhe Ketrushët takojnë Frankenshtajnin'''
* '''Alvini dhe Fytyrketrushët 1'''
* '''Alvini dhe Fytyrketrushët 2'''
* '''Alvini dhe Fytyrketrushët 3'''
* '''Pufët'''
* '''Hop - Lepurushi i Pashkëve'''
* '''Skuadra G'''
* '''Milo shkon në Mars'''
* '''Aventurat e Tintinit'''
* '''Milingona Z'''
* '''Dinosauri'''
* '''Arushët Kujdestarë'''
* '''Jogi, Arushi i Pashkëve'''
* '''Hej, unë jam Arushi Jogi!'''
* '''Aventurat e Vezës së Pashkës'''
* '''Perimet, Zoti të ka bërë të veçantë'''
* '''Perimet, Magjistari nga Ozi'''
* '''Perimet, Piratët që s'bëjnë asgjë'''
* '''Perimet, Lerri djali'''
* '''Berberi i Mbretit'''
* '''Kanguri Xhek'''
* '''Mbreti Kong'''
* '''Hundëmadhi'''
* '''Pema e Tokës së Largët'''
* '''Një Krishtlindje e Magjishme'''
* '''Betsi Babëllgam në Qytetin e Luleve'''
* '''9 Qentë e Krishtlindjeve'''
* '''Anabela dhe Drerët Fluturues'''
* '''Feliksi, Lepurushi që shëtiti botën'''
* '''Lepurushi Feliks dhe makina e kohës'''
* '''Macoku Feliks që shpëtoi Krishtlindjet'''
* '''Gjiganti i Hekurt'''
* '''Miku im Gjigant'''
* '''Tili Uleinshpigel'''
* '''Aventurë në Kamelot'''
* '''Arçi dhe Njeriu i Shpellave'''
* '''Sabrina, Shoqe Përgjithmonë'''
* '''Inspektori Gaxhet, Çështja e Fundit'''
* '''Denis Çamarroku'''
* '''Aventurat e Nemos'''
* '''Makina e Kohës'''
* '''Zorro'''
* '''Madlina e humbur në Paris'''
* '''Ali Baba dhe 40'''
* '''Maçoku me Çizme'''
* '''Rrobat e reja të Perandorit'''
* '''Hansi dhe Patinat e Argjendta'''
* '''Hansel dhe Gretel'''
* '''Tre Derrkucët e Vegjël'''
* '''Rosaku i Vogël i Shëmtuar'''
* '''Princesha e Vogël'''
* '''Dyqani i Lodrave'''
* '''Konti i Monte Kristos'''
* '''Anastasia'''
* '''Jozefi'''
* '''Vajza e Xhunglës dhe Ishulli i Dinosaurëve'''
* '''Zanat'''
* '''Bota e Fshehtë e Arietës'''
* '''Ponio'''
* '''Kiki'''
* '''Pëshpërima e Zemrës'''
* '''Përralla nga Toka në Det'''
* '''Rikthimi i Maces'''
* '''Naruto Shippuden'''
* '''Pokemon Përgjithmonë'''
* '''Pokemon, Arkeusi dhe Xhevahiri i Jetës'''
* '''Pokemon, Mjeshtri Iluzionist'''
* '''Xhastin dhe Kalorësit Guximtarë'''
* '''Dragon Ball Z Beteja e Zotave'''
* '''Përbindëshat në Universitet'''
* '''Turbo'''
* '''Ylli i Kaleidos'''
* '''Dragon Ylli'''
* '''Hajdutët'''
 
'''Gordoni Elfi Kopshtar'''
* [[1786]] - Opera [[Martesa e Figarosë]] e kompozuar nga [[Mozart]] u shfaq për herë të parë në Burgtheatër të [[Viena|Vienës]]
* [[1902]] - Mendohet te jete krijuar Shoqata e Punetoreve ne Shkoder nga [[Shtjefën Ingrizi]]
* [[2004]] - [[Çekia]], [[Estonia]], [[Hungaria]], [[Letonia]], [[Lituania]], [[Malta]], [[Polonia]], [[Qipro]], [[Sllovakia]] dhe [[Sllovenia]] i bashkohen [[Bashkimi Evropian|Bashkimit Evropian]].
 
'''Elfi Gordon'''
== Lindje ==
* [[1927]] - [[Filip Gjergji]], koreograf dhe balerin Shqiptar
* [[1968]] - [[Oliver Bierhoff]], futbollist Gjerman
* [[1981]] - [[Derek Asamoah]], futbollist Ganez
* [[1985]] - [[Shpat Kasapi]], këngëtar Shqiptar
 
'''Elfi Gordon 2'''
== Vdekje ==
 
'''Elfi Gordon '''
* [[1945]] - [[Joseph Goebbels]], politikan Nazist Gjerman (l. [[1897]])
* [[1945]] - [[Magda Goebbels]], gruaja e [[Joseph Goebbels]] (l. [[1901]])
* [[1994]] - [[Ayrton Senna]], garues në garat automobilistike [[Formula 1]] (l. [[1960]])
 
'''Elfi Gordon 2'''
== Festa dhe përvjetore ==
* [[Ishujt Marshall]] - Festa e Kushtetutës
* [[Kazakistani]] - Dita e Popullit
* [[Samoa]] - Dita e Popullit
* Dita e punëtorëve (Dita e proletariatit)
 
'''Elfi Gordon'''
[[Kategoria:Festë]]
 
[[Kategoria:Maj]]
'''Elfi Gordon 2'''
 
'''Elfi Gordon 2'''
Anonymous user