Ndryshimi mes inspektimeve të "Jonila Godole"

20 bytes removed ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
Nga viti 2012 e deri më sot Godole është koordinatore për Shqipërinë e dy projekteve ndërkombëtare shkencore: „Worlds of Journalism Studies“ që drejtohet nga Prof. Thomas Hanitzsch, LMU Mynih ([[www.worldsofjournalism.org]]) dhe „Journalism Students Across the Globe“ nën drejtimin e Folker Hanusch (Austri) dhe Claudia Mellado (Kili).
 
Prej vitit 2014 Godole është themeluese dhe drejtore ekzekutive e [[(www.idmc.al)|IDMC]] - Institute for Democracy, Media and Culture ([ [http://www.idmc.al www.idmc.al]]), një institucion partner i Fondacionit Konrad-Adenauer në Tiranë. Ky institut ka në fokus të punës së saj angazhimin e të rinjve në politikat publike dhe nxitjen e reflektimit të tyre perms aktiviteteve ndërgjegjësuese mbi regjimin komunist dhe pasojat e tij deri më sot. Përmes angazhimit të saj personal dhe profesional, komenteve në shtyp dhe televizion në lidhje me këtë temë, Godole ia ka dale ta bëjë institutin që drejton, [[(www.idmc.al)|IDMC]], një organizëm thelbësor në çështjet e ballafaqimit me të shkuarën në Shqipëri dhe të motivojë mësues historie dhe të rinj të interesohen për dëshmitarët okularë të kohës, vendet e kujtesës dhe tema të lëna në harresë.
 
=== '''Aktiviteti letrar dhe artistik''' ===
40

edits