Ndryshimi mes inspektimeve të "Miladin Popoviq"

No change in size ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Për shërbimin sekret anglez Popoviq ishte i paidentifikueshëm, qarkullonte me nofkën ''Ali Peja.'' Pasi [[Mestan Ujaniku]] e bën zbulimin e identitetit të tij, [[Margaret Hasluck]] i shkruan qendrës se është për shkak të ''Ali Dushanoviqit'' ose ''Ali Pejës'' që u nxit [[Lufta Civile 1943-1944|lufta vëllavrasëse e konflikti civil]].<ref>Dervishi K., ''Margaret Hezllak dhe shërbimi i saj ndaj çështjes shqiptare'', 55, Nr. 6316, fq. 16-17, 17 dhjetor 2015.</ref>
 
 
{{HeronjëtLIIB}}
== Burime ==
<references />
{{HeronjëtLIIB}}
 
[[Kategoria:Biografi]]
[[Kategoria:Lindje 1910]]
7.597

edits