Dallime mes rishikimeve të "Gogo Nushi"

No change in size ,  3 vjet më parë
v
(+)
 
== Dekoratat ==
Pas zbulimit të shumë krimeve të komunizmit dhe kërkesave të vazhdueshme të opinionit publik me dekretin nr.1018, datë 13.2.1995 të Presidentit të Republikës, [[Sali Berisha]], iu hoqën të gjitha dekoratat dhe titujt e nderit për aktin kriminal të gjenocidit të ushtruar ndaj popullit shqiptar gjatë viteve të diktaturës komuniste HysniGogo KaposNushit dhe zyrtarëve të tjerë të lartë të regjimit komunist.<ref>{{Cito web|url=http://gazeta55.al/wp-content/uploads/pdf/20170530.pdf|title=Dekoratat e Enver Hoxhës janë hequr në vitin 1995|date=31 maj 2017|accessdate=20 mars 2018|website=gazeta55.al|publisher=[[Gazeta 55|55]] Nr. 6756, v. XXI|last=Dervishi|first=Kastriot|pages=12-13}}</ref>
 
== Referencat ==
369

edits