Dallime mes rishikimeve të "Preng Doçi"

11 bytes added ,  5 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Faqja u zëvendësua me '{{Leter Tabela Fillim}} {{Leter figura|Prend-doci.jpg|200px}} {{Letër portreti| Emzot Prend Doçi}} {{Leter emri| Prend }} {{Leter mbiemri| Doçi }} {{Leter ditëlindje...')
Etiketat: Zëvendësuar Përpunim pamor
vNo edit summary
{{Leter Tabela Fund}}
 
'''Preng''' ose '''Prenk''' '''Doçi''' ([[1846]] - [[1917]]) ka qenë figurë politike, fetare dhe poet shqiptar. Qe themeluesi dhe kontributori më i madh i Shoqërisë "Bashkimi".
 
== Biografia ==
463

edits