Ndryshimi mes inspektimeve të "Abdullah pashë Dreni"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (+)
v
'''Abdullah pashë Dreni''' (1820 – [[6 Shtator|6 shtator]] [[1878]])<ref name=":2">{{Cite book|title=[[Kujtime - Nga fundi i sundimit Osman në Luftën e Vlorës|Kujtime, nga fundi i sundimit osman në Luftën e Vlorës]]|last=Vlora|first=Syrja bej|authorlink=Syrja bej Vlora|publisher=Iceberg|year=2013|origyear=1921-1925|isbn=978-9928-4140-4-5|location=Tiranë|pages=37|trans_title=Osmanlı Sonrası Arnavutluk|translator=[[Ali Asllani]]}}</ref> ka qene nje feudal shqiptar i shekullit te 19 dhe udheheqes ushtarak i perandorise osmane. Dihet te kete marre pjese ne [[Rrethimi i Plevnës|rrethimin e Plevnë]]s
 
[[Kategoria:Lindje 1820]]
[[Kategoria:Vdekje 1878]]
[[Kategoria:Njerëz nga Gjakova]]
 
== Biografia ==
== Referencat ==
<references />
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Lindje 1820]]
[[Kategoria:Vdekje 1878]]
[[Kategoria:Pashallarë shqiptarë]]
[[Kategoria:Njerëz nga Gjakova]]
122

edits