Dallime mes rishikimeve të "Mesjeta"

12 bytes added ,  2 vjet më parë
Forma zotëruese ekonomiko - shoqërore e mesjetës ishte [[feudalizmi]].
== Histori ==
Ne mesjete u zhvillua letersia e anonimatit . kjo ka te beje me deshiren qe kishin autoret e asaj kohe per te mos shprehur hapur aftesite e tyre artistike! dhe poetike
 
== Feja ==
Anonymous user