Ndryshimi mes inspektimeve të "Ali Pashë Tepelena (roman)"

ska përmbledhje të redaktimeve
'''Ali Pashë Tepelena''' është roman historik me autor [[Sabri Godo]]. Shtëpia botuese Artemida, viti 1993, faqe 386. Ky botim është edhe ripunimi i tretë që i bëhet këtij romani. Botimi i parë në vitin 1970, si dhe i dyti më 1992.
 
 
[[Kategoria:Biografi]]
[[Kategoria:Romane shqiptareSkënderbeu]]
[[Kategoria:Tepelenë]]
[[Kategoria:Historia e Shqipërisë]]
[[Kategoria:Romane nga Sabri Godo]]
[[Kategoria:Shqip]]
3.800

edits