Dallime mes rishikimeve të "951 Gaspra"

No change in size ,  2 vjet më parë
v
951 Gaspra
v (Vargenau zhvendosi faqen Asteroidi Gaspra 951 tek 951 Gaspra)
v (951 Gaspra)
[[Skeda:951 Gaspra.jpg|parapamje|300px|'''Asteroidi Gaspra 951 Gaspra''']]
 
'''Gaspra 951 Gaspra''' është një [[Asteroidet|asteroid]] i [[Sistemi diellor|Sistemit diellor]] i zbuluar më [[1913]].
 
Gaspra 951 Gaspra orbiton përreth [[Dielli]]t në bordin e mbrendshëm apo siç quhet në [[astronomia|astronomi]] ''Rripi prinqipal i asteroidëve'', ndërmjet [[Marsi]]t dhe [[Jupiteri]]t :
 
:'''Orbita : 205.000.000 [[kilometri|km]] prej [[Dielli]]t'''