Ndryshimi mes inspektimeve të "Francis Crick"

123 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Francis Harry Compton Crick''' lindi më 8 qerrshor 1916 në Northampton, Angli dhe vdiq më 28 korrik 2004 në San Diego,USA). Ishte fizikan dhe biokimist dhe...)
 
[[Figura:Francis_Crick.jpg|thumb|Francis Crick]]
'''Francis Harry Compton Crick''' lindi më [[8 qerrshor]] 1916 në [[Northampton]], [[Angli]] dhe vdiq më [[28 korrik]] 2004 në [[San Diego]],[[ USA]]). Ishte fizikan dhe biokimist dhe së bashku me [[James Watson]] bëri-formoi strukturën molekulare të [[acideve dezoksiribonuklearë]] [[DNA]].
[[Figura:ADN_animation.gif|thumb|animacion nga acidi dezoksiribonuklear]]
 
'''Francis Harry Compton Crick''' lindi më [[8 qerrshorqershor]] 1916 në [[Northampton]], [[Angli]] dhe vdiq më [[28 korrik]] 2004 në [[San Diego]],[[ USA]]). Ishte fizikan dhe biokimist dhe së bashku me [[James Watson]] bëri-formoi strukturën molekulare të [[acideve dezoksiribonuklearë]] [[DNA]].
936

edits