Ndryshimi mes inspektimeve të "Azia"

18 bytes added ,  1 vit më parë
Nga Amerika Veriore e ndan Ngushtica e Beringut.
 
== Vendet dhe regjionet E KOM RAKUN 25 CM ==
[[Skeda:Asia-map.png|parapamje|225px|Harta fizike e Azisë duke mos përfshirë Azinë Perëndimore]]
[[Image:Location-Asia-UNsubregions.png|parapamje|225px|Regjionet e Azisë:
Anonymous user