Ndryshimi mes inspektimeve të "Berati"

1 byte added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular Android app edit
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular Android app edit
| PORTAL = PO
}}
'''Berati''' (qtyetiqyteti i njenjë mijë e një dritareve) është qytet me rreth 65.000 banorë dhe njëra nga dy bashkitë e [[Rrethi i Beratit|Rrethit të Beratit]] që bën pjesë në [[Qarku i Beratit|Qarkun e Beratit]]. Trojet e Beratit, sipas arkeologëve kanë qenë të banuara nga njerëz të civilizuar që nga shekulli VII para erës sonë.
 
== Gjeografia ==
Anonymous user