Ndryshimi mes inspektimeve të "Fraktura"

117 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Filmi "Fraktura" prodhim i vitit 1983. Regjia: Piro Milkani, Skenari: Dhimitër Anagnosti, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Aleksandër Gashi. === Përmbajtja e filmit === Gazi ...)
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Gazi një djalë i vogël çdo mëngjez kur shkon në shkollë përshëndet djaloshin sklupturë që është vendsour në parkun e qytetit dhe fëmijët i kanë vënë emrin Ilir. Por një ditë Ilirit i thyejnë krahët dhe Gazi i vogël kalon një dramë që gjyshi dhe prindërit e kuptojnë tepër vonë.
 
 
 
 
=== Lidhje të jashtme===
 
 
 
{{film-cung}}
 
[[Category:Filma shqip]]
[[Category:!Film]]
[[Category:Filma 1983]]
Anonymous user