Ndryshimi mes inspektimeve të "Azia"

67 bytes removed ,  10 muaj më parë
→‎Feja: Po i rregullova
(Shtove se nuk e kan bere cilat jan veçorit e azis jugperendimore)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(→‎Feja: Po i rregullova)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
=== Feja ===
 
Fetë kryesore në Azi janë Hinduzmi, Islamizmi, Kristianizmi, Budizmi, Konfucianizmi, Taoismizi.
. Hinduizmi është i përhapur në Indi, në Azinë Juglindore dhe Lindore janë të përfaqësuara nga Budizmi, Konfucianizmi, Taoismizi dhe Shintoizmi,. Islamizmi në Azinë jugore, Pakistan, Bangladesh dhe Indonezi, shumica e fesë katolike në Filipine dhe ortodokse në Rusi dhe Mesdhe.
 
== Shiko dhe këtë ==
Anonymous user