Dallime mes rishikimeve të "Arabët"

43 bytes added ,  2 vjet më parë
→‎Referimet: Shtova permbajtje
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(→‎Referimet: Shtova permbajtje)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[Kategoria:Arabë| ]]
[[Kategoria:Njerëz sipas kombësisë]]
Para mirja vitesh kur arabet filluan te piremiresonin artin si pershembull ; numrat arab , kallami i sheqerit,limonit ,portokallit etj edhe sikurse monedhat prej qelqi.Por edhe ,kali Arab i cili perfaqeson burimet e sugjeruara ne internet,teknika e zbukurimit te qelqit si dhe loja e shahut
Anonymous user