Dallime mes rishikimeve të "Molla Mehmet beu"

126 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
[[Skeda:TIRANA FOTO E RRALLE.jpg|parapamje|[[Kulla e Sahatit, Tiranë|Kulla e Sahatit]] dhe xhamia, ndërtuar nga Molla Beu]]
'''[[Mollà|Molla]] Mehmet beu''' i [[Petrela|Petrelës]] (vd. 1808) ka qenë personalitet me ndikim në [[Tirana|Tiranë]] dhe rrethina, dhe qe ai që hodhi themelet e [[Xhamia|xhamisë]] që [[Xhamia e Et'hem Beut|njihet me emrin e të birit]].