Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjethja"

22 bytes removed ,  4 muaj më parë
v
U kthyen ndryshimet e 46.99.33.201 (diskutimet) në versionin e fundit nga 45.84.116.63.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 46.99.33.201 (diskutimet) në versionin e fundit nga 45.84.116.63.)
Etiketa: Rollback
 
=== Struktura anatomike ===
Pjeset e gjethes janë:kellefi,bishti dhe llapa.Kellefi është pjese e bishtit qe mbeshtetet për kercell ose për dege.Te shume bime barishtore kellefi mbeshtjell tere ndernyjen.Bishti lidh llapen me kercellin.Ajo sherben për mbajtjen e llapes si dhe për percuarjen e ujit dhe te materieve nga kercelli ne gjethe ose anasjelltas. Llapa është pjesa me e rëndësishme për gjethen.
te materieve nga kercelli ne gjethe ose anasjelltas. Llapa është pjesa me e rëndësishme për gjethen.
 
== Funksionet ==