Dallime mes rishikimeve të "Fëmija"

114 bytes removed ,  1 vit më parë
Fixed grammar
(Fixed grammar)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular iOS app edit
(Fixed grammar)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular iOS app edit
#Fëmijërinë e vonë prej(6 deri në 14 vjeç) dhe
#Fazën e fundit të fëmijërisë(14 deri në 18vjeç)
Në [[ShBA|Shtetet e Bashkuara]], termi fëmijë zbatohet për individët nga mosha 3 vjeçare deri në moshën 718 vjeçare, ngapor mosha 8 deri 13 vjeçare konsiderohen si paraadoleshentë, klasifikim ky i përdorur nganjëherë edhe nëme disa vendefazaEvropësndryshme.
 
===Zhvillimi kognitiv===
Anonymous user