Dallime mes rishikimeve të "Fëmija"

110 bytes removed ,  1 vit më parë
Added links
(Fixed grammar)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular iOS app edit
(Added links)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular iOS app edit
#Fëmijërinë e vonë prej(6 deri në 15 vjeç)dhe
#Fazën e fundit të fëmijërisë(14 deri në 18vjeç)
Në [[ShBA|Shtetet e Bashkuara]], termi fëmijë zbatohet për individët nga mosha 32 vjeçare deri në moshën 718 vjeçare, ngapor moshame 8 deri 13 vjeçare konsiderohen si paraadoleshentë, klasifikim ky i përdorur nganjëherë edhe në disa vendefazaEvropësndryshme.
 
===Zhvillimi kognitiv===
Anonymous user