Dallime mes rishikimeve të "12 Korrik"

No change in size ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
Etiketa: Reverted
No edit summary
Etiketa: Reverted
* [[1920]] – Ishte nënshkruar Traktati paqësor ndërmjet Lituanisë dhe Bashkimit Sovjetik. Ky i fundit me këtë marrëveshje pranonte pavarësinë e shtetit lituanes.
* [[1962]] – Grupi legjendar i rok ‘n’ rollit për herë të parë performoi në ndonjë koncert. Ai ishte paraqitur në një klub të Londrës.
 
== Shkence dhe teknike ==
* [[1970]]: [[Thor Heyerdahl]] arrin me ekuipazhin e tij me një varke prej [[Papirusi|paprusi]]- me emrin ''[[Ra (Schiff)|Ra II]]'' mbas 57 ditesh ne [[Atlantischer Ozean|Atlantik]] ishujt [[Karibik]]insel [[Barbados]].
 
== Vdekje ==
 
* [[1536]] - [[Erazmo Roterdams]], humanist, letrar, filolog dhe filozof holandez.
 
Anonymous user