Ndryshimi mes inspektimeve të "William Ramsay"

51 bytes added ,  3 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[Figura:William_Ramsayshkencetaret qe hodhen bazat e kimise .jpg|thumb|Sir William Ramsay ]]
 
'''Sir William Ramsay''' lindi më [[2 tetor]] 1852 në [[Glasgow]] dhe vdiq më [[23 korrik]] 1916 në [[High Wycombe]]. Ishte kimist dheqe hodhi nje nga bazat e kimise te [[nobel]]istquajtura skocezloobs.ai ishte nje nje shkrimtar ne moshen 14 vjec por ai zbuloi nje burim natyror duke krijuaj ne reaksion kimik qe ne e quajquajm eksperiment.
{{kimi-cung}}
 
13

edits