Dallime mes rishikimeve të "Andon"

22 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Liridon zhvendosi faqen Andon (name) tek Andon)
No edit summary
'''Andon''' është një mbiemër dhe emër mashkullor; një variant i [[Anton|Antonit]]. Si emër, është një emër [[Gjuha shqipe|shqip]], [[Gjuha bullgare|bullgarisht]] dhe [[Gjuha maqedonase|maqedonisht]] që gjendet në [[Shqipëria|Shqipëri]], <ref name="Isuf">{{Cito web|last=Bazaj|first=Isuf|date=2013|title=Anthroponimes and patronymes with higher frequency in onomastic vocabulary|url=http://konferenca.unishk.edu.al/icrae2013/icraecd2013/doc/788.pdf|access-date=3 September 2019|website=Universiteti i Shkodrës Luigj Gurakuqi|publisher=Albanian University|page=6|language=en}}</ref> [[Bullgaria|Bullgari]] dhe [[Maqedonia e Veriut|Maqedoninë e Veriut]] . <ref name="Bulgaria">{{Cito web|title=Andon|url=http://www.name-doctor.com/name-andon-meaning-of-andon-13294.html|access-date=September 3, 2019|website=Name-doctor.com|language=en}}</ref> Gjendet edhe si mbiemër. Njerëz të shquar me këtë emër përfshijnë sa vijon:
 
== Emra ==