Dallime mes rishikimeve të "Tess Asplund"

54 bytes added ,  3 muaj më parë
Krijuar nga përkthimi i faqes "Tess Asplund"
(Krijuar nga përkthimi i faqes "Tess Asplund")
 
(Krijuar nga përkthimi i faqes "Tess Asplund")
 
Në 2016 Asplundi u përfshi në listën e 100 Grave të BBC, së bashku me [[Alicia Keys]], Ellinah Wamukoya dhe Nadiya Hussain . <ref name=":2">{{Cite news|date=2016-11-21|title=BBC 100 Women 2016: Who is on the list?|language=en-GB|work=BBC News|url=https://www.bbc.co.uk/news/world-38012048|access-date=2016-12-08}}</ref> Tema për listën e këtij viti ishte sfidimi.
 
== Referencat ==
{{Reflist}}
[[Kategoria:Njerëz që jetojnë]]
[[Kategoria:Lindje 1974]]
[[Kategoria:BBC 100 Women]]
[[Kategoria:Aktiviste suedeze]]
[[Kategoria:Aktiviste]]
33

edits