Dallime mes rishikimeve të "Hajrie Rondo"

No change in size ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
| emri = Hajrie Rondo
| image = Hajrie Rondo.jpg
| datëlindja = [[12 mars]] [[1951]]
| vendlindja = [[Delvinë]]
| data e vdekjes = 911 ShtatorKorrik 2017
| vendvdekja =
| kombësia = shqiptare
}}
 
'''Hajrie Rondo''' ishte një [[aktore]] e mirënjohur shqiptare. Ka lindur më [[12 mars]] [[1951]] në [[Delvina|Delvinë]] dhe në po të njejtin qytet ndërroi jetë më 911 Shtatorkorrik 2017 pas peripecive të shumta në luftën kundër kancerit.
 
Hajrie Rondo ishte një aktore me diapazon të gjerë. Ajo ka interpretuar në të gjitha gjinitë. Rondo ka luajtur rreth 120 role në teatër dhe rreth 40 role në filma.
Anonymous user