Hajrie Rondo

aktore shqiptare

Hajrie Rondo ishte një aktore e mirënjohur shqiptare. Ka lindur më 1 mars 1951Delvinë dhe në po të njejtin qytet ndërroi jetë më 9 Shtator 2017 pas peripecive të shumta në luftën kundër kancerit.

Hajrie Rondo
Hajrie Rondo.jpg
Lindi më 1 mars 1951
Vendlindja Delvinë
Vdiq më 9 Shtator 2017
Kombësia shqiptare
Nënshtetësia shqiptare
Profesioni aktore

Hajrie Rondo ishte një aktore me diapazon të gjerë. Ajo ka interpretuar në të gjitha gjinitë. Rondo ka luajtur rreth 120 role në teatër dhe rreth 40 role në filma.

"Në jetën time kam pasur si lajtmotiv që ta shoh dhe ta përjetoj me ngjyrat më të bukura. Një nga këto ngjyra është ajo e profesionit që kam zgjedhur".

"Jeta është e bukur dhe duhet mbajtur fort, me dhëmbë”.

FilmografiaRedakto

BurimetRedakto


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.