Dallime mes rishikimeve të "Beteja e Kosovës"

44 bytes removed ,  3 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
'''Beteja e Fushë Kosovës''' u zhvillua në rrethinë të Prishtinës(dardanise), Kosova në vitin [[1389]] ndërmjetmidis një koalicioni ballkanik,Serbisë dhe [[Perandoria Osmane|Perandorisë Osmane]].
[[Skeda:Kosovo-polje.jpg|]
 
Anonymous user