Dallime mes rishikimeve të "Kushtetuta e Shqipërisë"

Etiketat: Reverted Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{Sistemi shtetëror-Shqipëria}}
'''Kushtetuta e Shqipërisë''' u adoptua më [[12 shtator]] [[1998]] përmes referendumit mbarëpopullor. Kjo kushtetutë përkufizon [[Shqipërinë]] si republikë parlamentare, shtet unitar e të pandashëm, si dhe me qeverisje të bazuar "në një sistem zgjedhjesh të lira, të barabarta, të përgjithshme e periodike".
 
Anonymous user