Ndryshimi mes inspektimeve të "Lamborghini"

16 bytes removed ,  13 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
}}
 
'''Automobili Lamborghini S.p.A.''' ([{{IPA|ˌlamborˈgiːni}}] / [[sqt.]] '''Lamborxhini''') është një [[Lista e markave automobile|prodhues veturave]] [[Italia|italiane]], që nga viti [[1964]] [[Veturavetura sportive|veturë sportiv]] prodhon. Qendra e firmës është [[Sant'Agata-Bolognese]] mes [[Bologna]] dhe [[Modena]].
 
{{auto-cung}}
24.783

edits