Dallime mes rishikimeve të "Devdas"

1 byte added ,  15 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(Cka po te pengojne nje?)
vNo edit summary
* [[Filmfare Awards]] 17 Nominime - 10 Fitime
|}}
 
'''Devdas''' ([[Hindi]]: देवदास, Devdās) është një [[film]] [[India|indian]] ([[bollywood]]) nga [[Sanjay Leela Bhansali]] me [[Aishwarya Rai]] dhe [[Shah Rukh Khan]] që u prodhua më {{F|2002}} sipas [[romani]]t të [[Saratchandra Chatterjee]].
 
24.783

edits