Ndryshimi mes inspektimeve të "Messenger"

47 bytes added ,  12 vjet më parë
v
v (roboti shtoj: it:Messenger, ko:메신저, zh:信差)
 
'''Messenger''' ''([[lexo:]] Mesenxhër)'', është sistem kompjuterik rrjetorë i cili mundëson dërgimin dhe pranimin e drejtë për drejtë të porosive, qofshin ato tekstuale, akustike, vizuale apo lloje të ndryshme të paketave informative e dokumentuese. Verzionet e fundit të sistemeve të njohura për komunikim si MSN Messenger, Yahoo Messenger e disa tjera mundesojnë dhe [[Remote Administration|administrimin]] e kopjuterit personal të bashkë komunikuesit, kuptohet me dhënje të lejes.
 
[[es:Messenger]]
[[fr:Messenger]]
[[it:Messenger]]
[[ja:メッセンジャー]]
[[ko:메신저]]
[[nl:Messenger]]
[[pt:Messenger]]
[[zh:信差]]
594

edits