Dallime mes rishikimeve të "Muzikvideo"

900 bytes removed ,  15 vjet më parë
Përcjellim te Video copa
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(Përcjellim te Video copa)
#REDIRECT [[Video copa]]
'''Muzikvideo''', '''klipi muzikor''' apo '''video muzikor''' janë filma të shkurtër, që shfaqin [[kënga|këngë]] në stilin e [[filmi]]t. Ato janë në të shumtën e rasteve të gjata sa vetë kënga dhe e kanë atë si burim të vetëm toni.
 
{{muzi-cung}}
[[Category:Muzikë]]
[[Category:Video]]
 
[[ar:أغنية مصورة]]
[[ca:Videoclip]]
[[cs:Videoklip]]
[[da:Musikvideo]]
[[de:Musikvideo]]
[[en:Music video]]
[[es:Video musical]]
[[fi:Musiikkivideo]]
[[fr:Clip]]
[[he:וידאו קליפ]]
[[hu:Videoklip]]
[[id:Video musik]]
[[is:Tónlistarmyndband]]
[[it:Videoclip]]
[[ja:ミュージック・ビデオ]]
[[ka:მუსიკალური ვიდეო]]
[[nl:Videoclip]]
[[no:Musikkvideo]]
[[pl:Teledysk]]
[[pt:Videoclipe]]
[[ru:Музыкальный клип]]
[[simple:Music video]]
[[sv:Musikvideo]]
[[th:มิวสิกวิดีโอ]]
[[yi:מוזיק ווידעא]]
[[zh:音樂錄影帶]]
10.357

edits