Dallime mes rishikimeve të "Leci"

365 bytes added ,  13 vjet më parë
në fshatin leci kan jetuar vetem shqiptaret me mbiemer leci te cilet sot jetojn ne komunen e dardanes saktesishte ne fshatin gmice dhe hodonoc gjithashtu nje pjes e tyre jetojn edhe ne komunen e prish
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
(në fshatin leci kan jetuar vetem shqiptaret me mbiemer leci te cilet sot jetojn ne komunen e dardanes saktesishte ne fshatin gmice dhe hodonoc gjithashtu nje pjes e tyre jetojn edhe ne komunen e prish)
 
==Lidhje të jashtme==
Në fshatin Leci kan jetuar vetem shqiptarët me mbiemër leci të cilët sot jetojn në komunën e Dardanës saktesishte në Fshatin Gmicë dhe Hodonoc , gjithashtu nje pjes e tyre jetojn edhe në komunën e Prishtinës në Fshatin Barilev.E gjithë kjo popullat është shpernguler nga trojet e veta nga presjoni dhe terori Serb.Viti kur jan shperngul nuk dihet.
 
*[http://www.fallingrain.com/world/YI/2/Lece.html Informatë mbi Po. gjeografike]
 
Anonymous user