Ndryshimi mes inspektimeve të "1894 në film"

2 bytes removed ,  14 vjet më parë
v
* [[10 Maj]] - [[Dimitri Tiomkin]] - Kompozitor filmi nga [[Ukraina]] dhe ShBA (v. {{F|1979}}) - 85
* [[29 Maj]] - [[Josef von Sternberg]] - [[Regjisor]] nga [[ShBA]] dhe [[Austria]] (v. {{F|1969}}) - 75
* [[15 Shtator]] - [[Jean Renoir]] - französischerRegjsor Regisseurnga [[Franca]] (v. {{F|1979}}) - 84
* [[26 Shtator]] - [[Gladys Brockwell]] - Aktor nga ShBA (v. {{F|1929}}) - 35
 
24.783

edits