Ndryshimi mes inspektimeve të "Magnezium"

107 bytes added ,  11 vjet më parë
v (roboti shtoj: ga:Maignéisiam)
== Struktura e magnezit ==
 
== KombinimetKompinimet kimike ==
Komponimet e magnezit jan Oksidi i magnezit MgO, Karbonanti i magnezit MgOCO3 dhe Sulfati i magnezit MgSO4
 
==Vetitë shëruese të magneziumit ==
Anonymous user