Dallime mes rishikimeve të "Aleister Crowley"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
|}}
 
'''Alister Krouli'''([[Anglisht|ang.]]: Aleister Crowley),(12 October 1875 – 1 December 1947), ishte një shkrimtar, okultist, poet, përgjues dhe jogi [[Anglezët|anglez]]. Ishte anëtar në disa shoqerira magjike si [[Urdhra Hermetike e ZgimitAgimit të Artë|Urdhrën Hermetike të Agimit të Artë]], dhe Ordo Templi Orientis. U bë i mirënjohur pas shkrimit të veprave të tija ''Libri i Ligjit'' dhe ''Magick''(4 vëllime).
 
[[Kategoria:Shkrimtarë anglezë]]
40

edits