Ndryshimi mes inspektimeve të "X-Men"

92 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
'''X-Men''' ([[sqt.]]: [{{IPA|ˈɛksˈmɛn}}] / ''Iks-Meni'') është një [[strip]] mbi një grup [[super-heroi]] në [[Marvel Comics]] [[Marvel universe|universe]]. Krijuar nga [[Stan Lee]] dhe [[Jack Kirby]], ata debutuan në ''X-Men'' #1 nga [[1963|Shtatorishtatori 1963]], të njëjëtennjëjtin muaj si [[premiera]] e ''[[The Avengers]]''.
 
== Filmat ==
 
* [[X-Men (film)]]
== Shiko edhe ==
* [[X-Men 3]]
 
{{strip-cung}}
[[Category:Seri animuar]]
[[Category:Film animuar]]
[[Category:Filmseri]]
[[Category:Marvel Comics]]
24.783

edits