Ndryshimi mes inspektimeve të ".al"

426 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: xal:.al)
tipi=[[Domain zyrtar shtetërorë]]|
gjëndja= Aktiv|
regjistri= [[Enti RregullatorAutoriteti i TelekomunikacioneveKomunikimeve Elektronike dhe Postare]] (ERTAKEP)|
sponsor= [[Enti RregullatorAutoriteti i TelekomunikacioneveKomunikimeve Elektronike dhe Postare]] (ERTAKEP)|
synimi=Entitete të lidhura me [[Figura:Flag of Albania.svg|30px]]|
përdorimiaktual=Përdoret në Shqipëri|
kufizimi=VetëmPër përtë gjithë Shtetasit Shqipëtarë në Shqipëri dhe jashtë Shqipërisë që kanë shtetësinë apo nënshtetësinë Shqipëtare, duke përfshirë edhe bizneset të regjistruara në [[Shqipëri]]
struktura= Regjistrimet janë të mundur per te gjitha nivelet|
 
mosmarrëveshje= Mosmarrëveshjet duhen të jenë me atë që regjistron vetëm; NIC mohon përgjegjësin|
website=[http://www.ert.govakep.al/ert_albsq/staticinformacion/TI_Form_Pasq.htmllegjislacioni/rregullore]|}}
 
'''.al''' është prapashtesa e faqeve të [[interneti]]t dhe paraqet [[Domeini ndërkombëtar i shteteve|domenin zyrtar]] të nivelit të parë të [[Shqipëria|Shqipërisë]]. Ajo administrohet nga ERTAKEP. Pas ndryshimeve te kryera nga AKEP mbi rregulloren e administrimit te emrave ne zonen .al, eshte mundesuar regjistrimi i domain-eve nga te gjithe shqipetaret ne mbare boten. Vlera e regjistrimit fillestar eshte percaktuar 2000 ALL (20 USD) per 2 vjet. Po aq eshte dhe vlera e rinovimit. Modifikimet teknike apo ndryshimet e kontakteve jane falas.
 
== Niveli i dytë ==
 
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.akep.gov.al AKEP] Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP
* [http://www.ert.govakep.al/ert_albsq/pubs.htmlkontakte Kontakti me ERTAKEP]
* [http://www.iana.org/root-whois/al.htm Whois informatat për .al]
 
Anonymous user