Ndryshimi mes inspektimeve të "Rhythm of Time"

2.053 bytes added ,  10 vjet më parë
v
U kthye versioni 779454 i bërë nga Aeternusus (diskutimet)
(U largua krejt përmbajtja e artikullit)
v (U kthye versioni 779454 i bërë nga Aeternusus (diskutimet))
{{Infobox album
| emri = Rhythm of Time
| tipi = Studio
| artisti = [[Jordan Rudess]]
| kopertina = RythmOfTime.jpg
| lëshimi = [[31 gusht]] {{M|2004}}
| inçizimi = {{M|2004}}
| zhanri = [[Progressive rock]]
| zgjatja = 59:33
| label = [[Magna Carta]]
| producenti =
| review =
| kronologjia =
| albumi i fundit = ''[[Christmas Sky]]''<br />({{M|2002}})
| ky album = '''''Rhythm of Time'''''<br />(2004)
| albumi tjetër = ''[[Prime Cuts]]''<br />({{M|2006}})
}}
 
'''''Rhythm of Time''''' është albumi i tetë i [[Jordan Rudess]], i inçizuar në vitin [[2004]] dhe i lëshuar më [[31 gusht]] {{M|2004}}.
 
Në mënyrë që ta krijonte albumin para se të shkonte në turne me [[Dream Theater]] në vitin 2004, Rudess jetoi në izolim të plotë për 14 ditë. Pa telefon, [[e-mail]], apo ndonjë kontakt tjetër, Rudess bisedoi vetëm me familjen dhe asistentin e tij personal.
 
Printimi fillestarë i albumit (verzioni i [[Shtetet e Bashkuara|Shteteve të Bashkuara]]) përfshiu një seksion bonus për [[CD-ROM]]. Ky seksion përfshiu disa këngë ku Rudess këndon disa pjesë të cilat [[Kip Winger]] më vonë do t'i këndojë, si dhe videon "The Making of The Rhythm Of Time".
 
==Këngët==
''Të gjitha këngët janë të kompozuara nga Jordan Rudess.''
# "Time Crunch" – 6:30
# "Screaming Head" – 7:22
# "Insects Among Us" – 9:36
# "Beyond Tomorrow" – 9:59
# "Bar Hopping With Mr. Picky" – 4:39
# "What Four" – 6:53
# "Ra" – 7:56
# "Tear Before The Rain" – 6:36
 
==Anëtarët pjesëmarrës==
* '''Jordan Rudess''' - [[tastiera (instrument)|tastierë]]
* [[Greg Howe]] - [[kitara|kitarë]]
* [[Joe Satriani]] - kitarë
* [[Steve Morse]] - kitarë
* [[Vinnie Moore]] - kitarë
* [[Dave LaRue]] - [[bas kitara|bas kitarë]]
* [[Rod Morgenstein]] - [[bateritë (muzikë)|bateri]]
* [[Kip Winger]] - [[vokalisti|vokal]]
 
 
{{Jordan Rudess}}
 
[[Category:Jordan Rudess albume]]
[[Category:Albume 2004]]
[[Category:Progressive rock albume]]
 
[[en:Rhythm of Time]]
[[it:Rhythm of Time]]
[[nl:Rhythm of Time]]
[[pt:Rhythm of Time]]