Ndryshimi mes inspektimeve të "Bioteknologjia"

1.961 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Skeda:Insulincrystals.jpg|thumb|Kristali i insulines|right|250px]]
 
'''Bioteknologjia''' karakterizohet nga teknologjia e proceseve biologjike duke përdorur organizma, apo pjesë e proceseve të tyre për prodhimin ose prodhimin e substancave të dobishme ose të tregtisë dhe shërbimeve për njerëzit (trajtimit të mbeturinave).
 
 
{{Teknologjia}}
 
 
 
[[ar:تقانة حيوية]]
[[an:Biotecnolochía]]
[[ast:Bioteunoloxía]]
[[bn:জৈবপ্রযুক্তি]]
[[be:Біятэхналогія]]
[[bs:Biotehnologija]]
[[bg:Биотехнология]]
[[ca:Biotecnologia]]
[[cs:Biotechnologie]]
[[da:Bioteknologi]]
[[de:Biotechnologie]]
[[en:Biotechnology]]
[[et:Biotehnoloogia]]
[[el:Βιοτεχνολογία]]
[[es:Biotecnología]]
[[eo:Biotekniko]]
[[eu:Bioteknologia]]
[[fa:زیست‌فناوری]]
[[fr:Biotechnologie]]
[[gl:Biotecnoloxía]]
[[gu:જૈવ તકનીક]]
[[ko:생명공학기술]]
[[hi:जैवप्रौद्योगिकी]]
[[hr:Biotehnologija]]
[[id:Bioteknologi]]
[[is:Líftækni]]
[[it:Biotecnologia]]
[[he:ביוטכנולוגיה]]
[[kn:ಜೈವಿಕತಂತ್ರಜ್ಞಾನ]]
[[kk:Биотехнология]]
[[la:Biotechnologia]]
[[lv:Biotehnoloģija]]
[[lt:Biotechnologija]]
[[hu:Biotechnológia]]
[[ml:ജൈവസാങ്കേതികവിദ്യ]]
[[mr:जैवतंत्रज्ञान]]
[[ms:Bioteknologi]]
[[nl:Biotechnologie]]
[[new:जीवप्रविधि]]
[[ja:生物工学]]
[[no:Bioteknologi]]
[[nn:Bioteknologi]]
[[pl:Biotechnologia]]
[[pt:Biotecnologia]]
[[ro:Biotehnologie]]
[[ru:Биотехнология]]
[[sah:Биотехнология]]
[[si:ජෛව තාක්ෂණය]]
[[simple:Biotechnology]]
[[sl:Biotehnologija]]
[[sr:Биотехнологија]]
[[su:Biotéhnologi]]
[[fi:Biotekniikka]]
[[sv:Bioteknik]]
[[ta:உயிரித் தொழில்நுட்பம்]]
[[te:జీవసాంకేతిక శాస్త్రం(బయోటెక్నాలజీ)]]
[[th:เทคโนโลยีชีวภาพ]]
[[tr:Biyoteknoloji]]
[[uk:Біотехнологія]]
[[ur:حیاتی طرزیات]]
[[vi:Công nghệ sinh học]]
[[war:Biyoteknolohiya]]
[[bat-smg:Bioteknuoluogėjė]]
[[zh:生物技术]]